Bleach: Rise of Hollows
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


(CZ/SK) Forum RPGame Bleach: Rise of Hollows
 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Povídka Systém

Goto down 
+3
sea
GeraltWOLF
Silence32
7 posters
AutorZpráva
Silence32

Silence32


Počet Příspěvků : 604
Registrován : 04. 11. 09

Povídka Systém Empty
PříspěvekPředmět: Povídka Systém   Povídka Systém EmptyTue May 11, 2010 8:51 pm

Systém

„Dva roky uběhly od začátku války. Rasa Nekromantů se objevila z ničeho nic a během několika málo měsíců rozvrátila celé Seireitei. Vzpoury, zrada a nekázeň pomalu nahlodávaly, kdysi pevnou vůli shinigami. Zbabělí nemrtví se uchýlili k intrikám a podvodům, které jim v plné míře vycházely. Stáli jsme před propastí.
V nejisté době přišlo několik rukonských povstání. Prosté duše bojovali, proti domnělým nepřátelům a neuvědomovali si, že skutečný nepřítel z jejich těl buduje neporazitelnou armádu. Při pátém povstání využili Nekromanti zmatku a vtrhli do města. Nepoužili násilí, byli vpuštěni. Jejich nekonečná armáda se vlila do Seireitei, jako přílivová vlna a vše, co ji stálo v cestě, bez milosti pohltila. Tehdy jsme si mysleli, že je konec.

Skrývali jsme se uvěznění ve svých kasárnách a smířeni s osudem čekali na smrt. Po několika týdnech jsme zesláblí hladem a žízní vyrazili k poslednímu vzdoru. Chtěli jsme umřít se ctí. Pro naše překvapení nám v poslední chvíli přišli na pomoc rukonští a s jejich pomocí se nám podařilo získat pod kontrolu Východní bránu prostor mezi ní kasárnami Čtvrté divize a pevností Senzaikyū. Kolem vzniklého trojúhelníku jsme vztyčili barikády a posléze hradby s bariérou. Kapitáni divizí se v době krize spojili v jednu velkou radu nazvanou Sněm. Předsedou Sněmu se stal bývalý Velící kapitán Genryūsai Shigekuni Yamamoto a všechny divize se sjednotili v jeden velký Odboj. Společně s novými spojenci z Rukonu bojujeme za své přežití, za budoucnost, za….“

„Ale už toho nech už toho, už mi z tebe začíná hrabat, víc než jindy“ vykřikl čerstvě povýšený velitel 10. čety Ikemoto Gushiken na svého podřízeného.
Zmíněný uklidil nahrávací přístroj do vaku na zádech a otočil se ke svému veliteli. „Ale pane, někdo by měl znát pravdu o tom, co jsme zač, kdyby nás Nekři pobili.“
Ikemoto se ďábelsky usmál, vycenil zuby a řekl: „Hehe, ty si nějakej pesimista. Bejvalá 4. divize, co? No, teď když jsou divize sjednocený, tak se i z tebe musí stát pořádnej chlap. Mysli trochu pozitivnejc, kruci! Ještě tuhý nejsme a věř mi, že pořádná show teprv začíná. Krev bude stříkat a kosti praskat, jo ten zvuk fakt miluju, ale zpět k věci. Nebude trvat dlouho a na Akademii se o Nekrech budou učit, jako o vyhynulý rase, jasný?“
Drobný shinigami jen svěsil hlavu a pisklavým hlasem vykřikl: „Sloužím lidu shinigami, bojuji za Sněm a padnu za lepší zítřky!“
„Jo jasně, je to blbý, ale nějaký pokrok to je,“ prohlásil velitel a dal si ruce za hlavu. „Teď je naším jediným úkolem přežít tuhle nudnou hlídku, zatímco ostatní si užívají na frontě krve a smrti.“

mezitím: Jižní zeď (spojující bývalá kasárna 6. divize a Sokyoku)

„Provalili se skrz, už zase. Třetí jednotko vpřed a zadržte je, jak nejdéle budete moci,“
vykřikl Date Ryuya z nízké pozorovatelny kasáren 4. divize.
Z komunikátoru se ozval veselý hlas Yaiby: „Jasně Date, teda Vrchní veliteli, nemusíte spěchat.“
„Hlavně nevyváděj, jasné, jakmile ti řeknu, tak odtamtud prostě vypadneš, srozuměno?“
vykřikl velitel a dlaní si tlačil komunikátor hloub do ucha.
„Jo, jasně,“ řekla bývalá členka Jedenácté jednotky a vypnula komunikační rozhraní. Poté se otočila se ke svým podřízeným a vykřikla: „Okamžitý přesun k bráně! Držte si svou pozici a nenechte nikoho projít. Když se někdo pokusí utéct, tak mu useknu palici, je to jasné?“
Z davu se ozvalo souhlasné mručení a jednotka se dala do pohybu.

U brány mezitím zuřila hrozivá bitva. Shinigami s rukonskými se marně snažili zastavit obrovský tlak bezduchých zombií, které klidně mohli být členy jejich rodin.
„Tohle nemá, cenu. Všem útočným oddílům, na můj povel se přemístěte do sektorů matice bariéry. Teď pro blbce, uhnete na strany tý díry, odkud lezou, pošleme jim salvu,“ prohlásila Elie Kuchiki, Vrchní velitelka obranných jednotek. „Zdravotnický oddíl Sběračů se postará o ty, co se nemůžou hýbat. Jestli se někdo do sedmi vteřin nedostane z perimetru, chcípne a bude to jenom jeho vina.“ Poté přepnula kanál na komunikátoru a trochu tišeji řekla: „Zuruii, víš, co máš dělat?“
V komunikátoru to krátce zachrastilo a pak se ozval hlas velitele útočného oddílu Kido: „Srozuměno, Vrchní velitelko, moje jednotka je v pozici a čeká na Vaše rozkazy. Na Váš pokyn vyšleme salvu třicáté třetí úrovně, podle dohody. Ovšem pokud, tam někdo zůstane…“
„Má smůlu, tohle je válka,“ okřikla ho Elie.
„Ano paní,“ řekl červenovlasý shinigami a předpaženýma rukama se zařadil do mezi své podřízené. V dlaních se mu začala shromažďovat surová, modrá energie a pomalu dostávala tvar plamene.

„Potřebujeme posily,“ ozvalo se z nejpřednějších řad. „Raněný, zdravotník, rychle!“ ozvalo se o kus dál. „Já už nemůžu, já tu nechci umřít, vykřikl jakýsi shinigami a začal utíkat směrem k předsunuté barikádě, kde stála Elie. Nedostal se však ani na půl cesty, když mu hrudník prorazil výbuch shakkaho. Zmateně se podíval za sebe, neuvědomujíc si vlastní smrt. Než klesl mrtev k zemi, spatřil shinigamiho s bílými vlasy.
Cain Kazaki, nynější velitel Pořádkových složek stiskl pěst, kterou vyslat útočné kido a obrátil se k unaveným vojákům zadržujícím postup útočníků.
„Tohle se stane každému, kdo opustí své stanoviště. Když nemáte dost odvahy, abyste padli pro Sněm a lid Shinigami, nejste nijak užiteční a nezasluhujete si nic jiného než potupnou smrt zbabělců, je to jasné? Teď si vyberte, jestli Vás mají zabít oni nebo my.“ Při těch slovech celá Kazakiho jednotka vytasila meče, namířila je směrem k zoufalým obráncům a vytvořila tak živou hradbu.

Po chvíli se ozval velitelčin hlas: „Vyšlete salvu!“ Pořádkové jednotky se rozestoupily a udělali místo Zuruiovi a jeho týmu. Ten čekal do poslední chvíle, než vydal rozkaz k seslání kouzla, aby mohl každý z nebezpečné zóny vystoupit. Stateční obránci však jen těžko opouštěli řadu, když na ně zombie stále tlačily.
„Už nemůžeme čekat,“ řekl potichu a vydal rozkaz: „Všichni na svůj sektor, Hado 33 Sokatsui!“
Celé bojiště ozářilo oslňující světlo a ozvaly se hrozivé exploze. Když se Zuruiovi opět vrátil zrak, spatřil, že důsledky jeho činu byly monstrózní. V místě, kde před chvílí bojovali nemrtví s posledními obránci, kteří se nezvládli dostat do bezpečného pásma, zůstala jen hromada suti a spáleného masa. Stěží se dalo rozeznat, kolik shinigami a ruknoských v ní našlo smrt. Nešlo ani rozeznat jedno tělo od druhého. Velitel útočných jednotek kido se však brzy vzpamatoval, právě ve chvíli, když se přes kopu těl dobývala další vlna bezduchých.
„Druhá salva!“ vykřikl a skrčil se stejně jako celá řada. Druhá polovina jeho oddílu tak měla volnou dráhu. Další vlna modrého ohně byla stejně ničivá a útočníky zatlačila až k samému okraji brány.
„Zpátky do řady! Zatlačte ty bestie, kam patří!“ vykřikla Vrchní velitelka a vojáci, posíleni úspěchem, opět uzavřeli linii. Ta byla vzápětí posílena příchodem Třetí jednotky a vše začalo vypadat slibně.

„Kde je jejich Nekromancer?“ zeptala se Yaiba sama sebe. „Tohle nedává smysl, vždycky je odněkud řídí nějaký Nekromancer a kouzlama jim ulehčuje práci,“ pomyslela si a stiskla komunikátor na uchu. „Velitelko, našel se už Vyvolavač? Jak je na tom Výzvědná mobilní?“
Po obvyklém zapraskání se ozval hlas Elie: „Hosogawa se nehlásil už víc než hodinu, ověřím to. Ty zatím nepouštěj žádného z těch kulhalů k barikádě, rozumíš?“
„Máte to mít, velitelko,“ řekla s úsměvem Yaiba a jedním úderem utnula dvěma bezduchým hlavy.
Elie mezitím změnila kanál komunikátoru a kontaktovala bývalá kasárna 4. divize, nyní známa pod jménem Centrum Technicko-zdravotní.
„Date, Date to jsem já,“ řekla potichu, aby ji ostatní za barikádou neslyšeli.
„Elie, jak si na tom? Jak to tam vypadá?“ ozvalo se okamžitě. Hlas Vrchního velitele útočných oddílů byl značně nestálý. Bylo jasné, že trpí tím, že on svůj život v sázku nedává, kdyžto Elie ano.
„V pořádku Date, situace je pod kontrolou, ale stále se neobjevuje Nekromancer, který ty mrchy drží pohromadě. Jak je na tom Výzvědná mobilní jednotka a Taku Hosogawa? Nehlásí se mi.“
Následovala krátká odmlka. „Mně se taky neohlásili… Myslel jsem, že patří k tvým Obranným oddílům.“
„To ano, ale myslela jsem… no to je jedno, každopádně za nimi někoho pošli, někoho komu věříš, dobře?“ řekla Elie a vypnula kanál.

Mezitím v kanalizačním systému, kdesi v Seireitei

Starý, shrbený muž se skláněl nad pultem, který byl plný lesklých ocelových nástrojů. Byl téměř nahý, jediný kus oblečení tvořila černá bederní rouška. I v tmavé stoce bylo vidět, jak bledou má kůži a na mnoha místech na těle se leskly piercingy. Pomalu a váhavě dotlačil pult až ke stěně a mávl před ní rukou. Iluze se rozplynula a objevil se přikovaný shinigami.
„Takže Taku, je to tvé jméno, že?“ řekl stařec hlasem připomínajícím skučení větru.“Já jsem Mort řečený Zvrácený. Teď si spolu užijeme hodně zábavy, než mi řekneš to, co chci vědět.“
Hnědovlasý shinigami na něho plivl. „Tohle celé je zbytečné. Předpokládáš, že strachy rozpláču?“ řekl rázně a rozesmál se.
Starý Nekrot, otřel hřbetem ruky slinu, vzal do ruky jeden ze skalpelů a pravil: „Ještě než skončím, předpokládám, že budeš plakat. Předpokládám, že budeš křičet a prosit o smilování. Předpokládám, že zavrhneš svou rodinu a přátele a budeš se modlit k Nám, jako ke svým bohům.“


pozn. autora: Tento pokus o povídku vznikl ještě dříve, než byla aktualizována mapa Seireitei a tudíž v ní některé věci nesouhlasí. Přidávám tedy i starou mapku.
Spoiler:


Naposledy upravil Silence32 dne Thu May 13, 2010 5:16 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
Silence32

Silence32


Počet Příspěvků : 604
Registrován : 04. 11. 09

Povídka Systém Empty
PříspěvekPředmět: Re: Povídka Systém   Povídka Systém EmptyTue May 11, 2010 8:52 pm

Pište, co chcete. Jsem začátečník, co se chce zlepšit, takže se do mě pořádně opřete.
Návrat nahoru Goto down
GeraltWOLF

GeraltWOLF


Počet Příspěvků : 2663
Registrován : 05. 11. 09
Věk : 28
Bydliště : Kutná Hora
Oblíbená Bleach postava : Hisagi

Povídka Systém Empty
PříspěvekPředmět: Re: Povídka Systém   Povídka Systém EmptyTue May 11, 2010 8:58 pm

Pěkné líbí se mi to Smile
Návrat nahoru Goto down
sea

sea


Počet Příspěvků : 1692
Registrován : 04. 11. 09
Oblíbená Bleach postava : Unohana, Hisagi.

Povídka Systém Empty
PříspěvekPředmět: Re: Povídka Systém   Povídka Systém EmptyTue May 11, 2010 8:59 pm

Kyaaah! To je brutální! A useknout to v takhle napínavým okamžiku? Tě asi trefim...
Je to pěkný, jen pokračuj! Smile
Návrat nahoru Goto down
http://sierra-estrella.deviantart.com/
SteamTiger
Admin
SteamTiger


Počet Příspěvků : 1426
Registrován : 03. 03. 10
Oblíbená Bleach postava : Grimmjow

Povídka Systém Empty
PříspěvekPředmět: Re: Povídka Systém   Povídka Systém EmptyTue May 11, 2010 9:09 pm

pěkný... těšim se na pokračování Smile
Návrat nahoru Goto down
ShotJon

ShotJon


Počet Příspěvků : 1288
Registrován : 04. 11. 09
Věk : 35
Bydliště : Most
Oblíbená Bleach postava : Tatsuki

Povídka Systém Empty
PříspěvekPředmět: Re: Povídka Systém   Povídka Systém EmptyTue May 11, 2010 9:12 pm

Tohle vypadá zatím docela dobře. Hezky se to rozvíjí a je to přehledné. Ocením porkačování.
Návrat nahoru Goto down
Phate69

Phate69


Počet Příspěvků : 1931
Registrován : 04. 11. 09
Věk : 32
Bydliště : Czech Republic
Oblíbená Bleach postava : Yamamoto, Shunsui, Sasakibe

Povídka Systém Empty
PříspěvekPředmět: Re: Povídka Systém   Povídka Systém EmptyTue May 11, 2010 10:06 pm

Smekám před tebou. Vyprávění i nápad máš vynikající. Ale řekl bych, že víš, kdo mi tam chybí ;-)

A jen takový dodatek (pro tebe i pro seu): Nemám vám to za zlě a doufám, že na mou hlavu nepadne smršť, ale přeci jen si dovolím kritiku.

Měl jsem za to, že Cain, Date a Ryuumi jsou zrovna takoví skromní, trošku ustrašení shinigammi. Není to chyba, ale pořád mi trošičku nesedí, že jsou kapitáni (Ne, ani Senseda není ten pravý kapitán, a ani netrvám na tom, aby v povídkách kapitán byl), ale lehce se mi to příčí. Sile, Seo, pardon, ale napsat jsem to musel.
Návrat nahoru Goto down
Silence32

Silence32


Počet Příspěvků : 604
Registrován : 04. 11. 09

Povídka Systém Empty
PříspěvekPředmět: Re: Povídka Systém   Povídka Systém EmptyWed May 12, 2010 6:11 am

Phate čti lépe, kapitán s téhle povídce není nikdo. Pro nepřesnosti vypíšu hierachii vedení.

1. Sněm (Kapitáni v čele s předsedou)
2. Vrchní velitel útočných oddílů (Date) Vrchní velitelka obranných oddílů (Elie)
3. Velitelé specializovaných skupin (Zurui, Taku, Cain)
4. Velitelé úderných oddílů (Yaiba)
5. Velitelé čet (Ikemoto)

To jenom prozatím. Samozřejmě toho bude víc, ale to bych spoiloval.
(A pro tvůj vnitřní klid, Senseda je součástní Sněmu.)
Návrat nahoru Goto down
Arochi Dan

Arochi Dan


Počet Příspěvků : 205
Registrován : 03. 02. 10
Oblíbená Bleach postava : ichigo

Povídka Systém Empty
PříspěvekPředmět: Re: Povídka Systém   Povídka Systém EmptyWed May 12, 2010 6:17 am

mě se to všechno líbí Very Happy seš snad jedinej kdo v Ikemotovi nevidí to negativní Very Happy
Návrat nahoru Goto down
ShotJon

ShotJon


Počet Příspěvků : 1288
Registrován : 04. 11. 09
Věk : 35
Bydliště : Most
Oblíbená Bleach postava : Tatsuki

Povídka Systém Empty
PříspěvekPředmět: Re: Povídka Systém   Povídka Systém EmptyWed May 12, 2010 11:54 am

Prostě je ten systém takový vojenštější. Osobně to vidím jako bonus.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Povídka Systém Empty
PříspěvekPředmět: Re: Povídka Systém   Povídka Systém Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Povídka Systém
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Povídka Systém 2
» povídka Systém 3
» Herní systém

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Bleach: Rise of Hollows :: Off Topic :: Povídky-
Přejdi na: